Život je život

Klenoty jižní Moravy

Jižní Morava, místo, které leží doslova v srdci Evropy, každoročně navštěvováno houfy turistů, kteří se do regionu povětšinou rádi vracejí. Místo, které vás ochromí nesčetnými vinicemi nebo rozkvetlými sady. Místo, které si každý zamiluje.

Víno, kam se podíváš

Nejznámější místo celé Moravy je bez přehánění lokalita okolo města Mikulov. Jedná se o centrum výborného vína, folkloru a moravských tradic. A vždy je co dělat! Pokud netoužíte po procházkách nádhernými vinohrady nebo neholdujete vínu a neoslní vás ani romantický večer s výhledem na zelená pole, můžete si vybrat některou z dalších místních aktivit:
  • Doslova hned za rohem najdete Chráněnou krajinnou oblast Pálava, která je tvořena vápencovým pohořím. Místo je to ohromující a dechberoucí, strávíte na něm spoustu času, to vám garantujeme.
  • Pokud máte rádi pohled na rozlehlé vodstvo, navštívit můžete ohromující Novomlýnské nádrže.
  • Na jižní Moravě se také nachází nejmodernější zábavní centrum v celé České republice, a to Aqualand Moravia v Pasohlávkách. Tam si na své přijde každý.

Znojmo je radost

Dalším městem nasáklým historií je Znojmo. A je tam hodně k vidění, třeba Rotunda svaté Kateřiny nebo obrovský kostel svatého Mikuláše. Pro dobrodruhy je k mání určitě návštěva podzemního znojemského labyrintu, zapomenout byste neměli také na návštěvu Vranovského zámku, kde se natáčela pohádka Nesmrtelná teta. A kdybyste si chtěli odpočinout po náročném dni, budete si moci zajet do nedalekých rakouských termálních lázní Laa.

Nezapomenutelný zážitek

Jižní Morava je zkrátka rájem pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou v domovině v nádherné přírodě a se skvělými zážitky. Garantujeme vám, že budete mít stále co obdivovat po dobu několika dnů a nádherné prostředí si doslova zamilujete. Tak hurá do krajů vinic a dobrého vína!


Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Menu

O mně

Jsem obyčejný člověk, který rád občas něco napíše, rád se podělí o své myšlenky s ostatními, občas něco převezme od jiných, pokud to stojí dle mého názoru za to..

Poslední články

Klenoty jižní Moravy
Česko krásné, česko mé aneb cestování po ČR
Stravování podle ájurvédy
Nalaďte se na jaro polévkou
Do podzemí Kutné Hory

Náhodné fotografie

Náhodná fotografie
Náhodná fotografie
Náhodná fotografie

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek